חומצה היאלורונית

כירורגיה פלסטית אסתטית באמצעות הזרקות

מי לא רוצה להפוך את הגיל למספר בלבד?

היום זה אפשרי, קל ונגיש.

 להפוך את המראה לצעיר יותר ואת ההרגשה הפנימית לנפלאה

השנים חולפות, ועם הזמן חלק ממסת השרירים והעצמות נעלמת, וכתוצאה מכך העור הופך רפוי יותר ומקומט.

הזרקת חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית ושאר חומרי המילוי משמשים ל:

  • עיבויי שפתיים – מילוי שפתיים
  • הדגשת מבני פנים שאיבדו נפח או שטוחים.
  • עידון שקעים בפנים וקמטים במצח ובשאר אזורי הפנים.
  • שיפור במראה צלקות
  • פיסול פנים
חומצה

הזרקת חומצה היאלורונית

אחד הטיפולים הקוסמטיים הפופולריים ביותר כיום הוא הזרקה של חומצה היאלורונית, הידועה גם בשם היאלורונן. מדובר ברב סוכר שמיוצר באופן טבעי בתאי רקמות גוף שונות, ביניהם סחוסים, רקמות חיבור, עור וכן במערכת החיסונית. חומצה היאלורונית פועלת כמו ספוג – היא סופגת מים, מייצרת מהם מרקם של ג'ל, ולמעשה בונה מחדש את הסחוס שאבד. כשמזריקים את החומצה לנקודות אסטרטגיות בפנים, היא ממלאת את הנפח שאבד, והעור הופך מוצק ומתוח יותר. חומצת קסם של ממש

מילוי קמטים בעזרת חומצה היאלורונית מאפשר לנו להחזיר לעור הפנים את חיותו וכן להעניק לו מראה זוהר וצעיר יותר, ללא שימוש בחומרים המסוכנים לגוף ותוך יצירת תוצאה טבעית ומחמיאה. 

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית מצויה בכל רקמה בגוף וחיוניותה רבה היא עוזרת בהעברת חומרי מזון והרחקת רעלנים מתאים אשר אין בהם אספקת דם, כאלו אשר נמצאים בסחוס. ללא כמות מתאימה של חומצה היאלורונית, הפרקים יהיו עדינים ושבריריים. הנוזל הממלא את החלל בין הרקמות שומרת על לחות העור ומעודדת את ייצור הקולגן והאלסטין האחראיים עם המראה הצעיר והרענן בעיקר באזור הפנים.

חומצה היאלורונית

 “היאלורוניק אסיד”  צובר פופולאריות רבה בתעשית הקוסמטיקה והאסתטיקה הרפואית. מוצרי קוסמטיקה רבים מכילים חומצה היאלורונית ושומרים על לחות העור, מותירם אותו חלק יותר וגמיש יותר. מחקרים רפואיים אף מראים כי החומצה היאלורונית אף גורמת לפצעים להחלים במהירות רבה יותר, ומונעת תופעה של הזדקנות העור וצלקות. הזרקת חומרי מילוי מיועדת לטשטש הופעות של קווים בעור, נפילת העור או שקיעתו כתוצאה מהזדקנות או במצבים בהם המטופל סובל מצלקות. החומצה היא חומר המתפרק ונספג בגוף.

מדוע כדאי להשתמש בחומצה היאלורונית להצערת העור?

עם הגיל, כמות החומצה ההיאלרונית הטבעית המיוצרת בגוף קטנה וכתוצאה מכך, איננו זוכים ליהנות באותה מידה מהיכולות המופלאות של החומר הטבעי הזה במצוי בגופנו. עורנו מאבד מעט מגמישותו, מתייבש ומתקמט ואנו מתחילים להיות עדים לפגעי הזמן.

החומצה ההיאלורונית, המצויה באופן טבעי בגופנו, מהווה הזדמנות נהדרת לעזור לנו להרגיש ולהיראות צעירים יותר עם מינימום של תופעות לוואי, והיא אחת האופציות הבטוחות ביותר להשגת מראה פנים צעיר וחיוני יותר.

תהליך ההזרקה של חומצה היאלורונית

טכניקות הזרקה

תהליך הטיפול בחומצה היאלורונית מתבצע בדרך כלל בקליניקה ועל ידי רופא בלבד.

מדובר בהליך פשוט וקצר (כחצי שעה) הכולל הזרקה עם אילחוש מקומי.

ההזרקות היום כוללות את החומרים המתקדמים ביותר הקיימים הים בשוק, כמו ג'ובירדם ורסטילן. אלה כוללים כבר חומר מרדים כך שאין צורך באלחוש.

במהלך ההזרקה, החומצה ההיאלורונית מוחדרת לשכבות העמוקות של העור באמצעות מחט או קנולה (טכניקת הזרקה חדשה)

תוצאות

לכמה זמן נשארות התוצאות?

תוצאות השימוש בחומצה היאלורונית יכולות להחזיק מעמד בדרך כלל בין תשעה חודשים לשנה.

התוצאות תלויות במספר גורמים:

  • סוג החומר שבו משתמשים
  • קצב חילוף החומרים של כל אדם
  • האזור אליו מוזרק החומר

החומצה נספגת בגוף באיטיות ובהדרגה מרגע הזרקתה ועד ספיגתה המלאה בעור, תהליך שמתרחש על פני מספר חודשים. הזרקה של חומצה היאלורונית מיוצרת לוב עם חומרי מילוי (פילרים) המונעים ממנה להתפרק במהירות. הכימיקל המצוי בתוך חומרי המילוי, BDDE, הוא כימיקל בטיחותי.